PL
Sklep afterdive

Dobór rozmiaru

Dlaczego właściwy dobór rozmiaru jest tak ważny?

 

Właściwy dobór rozmiaru skafandra jest bardzo istotny dla zachowania komfortu, mobilności nurka, odpowiedniego doboru balastu i dystrybucji gazów. Nurek musi mieć możliwość sięgnięcia do swojego sprzętu tak by nic nie ograniczało jego ruchów.

 

Mierząc się, należy wiedzieć dokładnie jakie punkty na ciele wybrać, z których zbierane będą wymiary. Ludzka sylwetka jest różnorodna w kształcie i rozmiarze, pamiętając o tym unikniemy wszelkich pomyłek.

 

Dla przykładu muskularna sylwetka musi być mierzona z uwzględnieniem mięśni napiętych i zrelaksowanych takich jak biceps, klatka czy uda. Różnice mogą być znaczące i mogę mieć znaczący wpływ na ogólny wynik mierzenia. Bardziej krągłe kształty powinny być mierzone w najszerszych obwodach i punktach krytycznych gdzie ciało ma nietypowy kształt. Dokładne sprawdzenie i podwójne mierzenie zabiera tylko nieco więcej czasu i może uchronić w przyszłości przed niepotrzebnym stresem i kosztownymi pomyłkami.

 

Te proste zalecenia pomogą tobie pobrać właściwe wymiary lecz pamiętaj jednak, że firma SANTI gorąco zaleca aby każdy klient zasięgnął pomocy w profesjonalnej placówce dilerskiej, która jest wykwalifikowana do wykonywania pomiarów oraz odpowiada za właściwy dobór twojego zamówienia.